Kategoria: Publikacje

PKP Intercity oferta wakacyjna

Każdy, kto posiada ważny bilet lotniczy OLT Express na dowolny lot od piątku 27 lipca lub później za przejazd pociągiem PKP Intercity kategorii Express bądź ….

Pociąg towarowy

Pociąg towarowy jest przeznaczony do przewozu towarów (ładunków). Jest to bardzo powszechny i znany środek transportu już od wielu lat. Minimalny skład to lokomotywa oraz ….

Popas dla parowozów

Jedną z najbardziej malowniczych linii kolejowych Wielkopolski jest trasa Szamotuły – Międzychód. Pojedynczy tor przebiega przez Sierakowski Park Krajobrazowy, pokonuje wiele wzniesień i kluczy pomiędzy ….

Hotele na szynach

Bogacze na całym świecie uwielbiają podróżować w lepszych warunkach niż zwykli zjadacze chleba. Kolejarze już przed stuleciem stworzyli dla nich najbardziej wystawne pociągi. Najsławniejszy z ….

Jak zrobić dobre zdjęcie kolejowe?

Każde zdjęcie, aby zainteresowało odbiorcę, powinno być starannie zaplanowane. Do wykonania dobrej fotografii nie wystarczy skierowanie aparatu na motyw i zarejestrowanie obrazu. Wstępny plan  Na ….

Berlin-Gdynia Ekspress

Połączenie „Berlin-Gdynia Ekspress” (BGE) zostało uruchomione 6 czerwca br. Od samego początku interesuje się ono ogromnym zainteresowaniem, co rokuje bardzo dobrze na przyszłość. W trakcie ….

Wagon towarowy

Wagonem towarowym nazywamy pojazd szynowy, który nie posiada własnego napędu i jego przeznaczeniem jest przewożenie towarów (ładunków).Międzynarodowy Związek Kolei (UIC) sporządził jednolitą klasyfikację wagonów towarowych ….

Ekspres na Kresy

Szybkie i dogodne połączenie z Ukrainą uruchomiło PKP Intercity. Do Lwowa można dotrzeć bezpośrednim, nocnym pociągiem. Przez cały tydzień pociąg „Lwów Express” kursuje z Wrocławia ….