Berlin-Gdynia Ekspress

Berlin-Gdynia Ekspress

Połączenie „Berlin-Gdynia Ekspress” (BGE) zostało uruchomione 6 czerwca br. Od samego początku interesuje się ono ogromnym zainteresowaniem, co rokuje bardzo dobrze na przyszłość. W trakcie 50 dni kursowania pociągu przewieziono ponad 11 000 pasażerów.


Berlin-Gdynia-Express” kursuje codziennie. Swój początek ma na stacji Gdynia Główna i wyrusza o godzinie 6.06. Zmierzając do Berlina pociąg zatrzymuje się m.in. w Sopocie, Gdańsku (Wrzeszcz, Oliwa, Główna), Tczewie, Bydgoszczy i Poznaniu. W Berlinie jest o 13.12. Tak więc cała trasa trwa 7h 6min. Jeśli chodzi o drogę powrotną do Gdyni, to pociąg odjeżdża z dworca Berlin HBF o 15.40, by na stacji końcowej być o 22.41.


-Połączenie zrealizowano tuż przed Euro 2012. Dzięki temu kibice z Niemiec mogli dojechać na mecze zarówno do Gdańska, jak i do Poznania. Nawet po turnieju pociąg cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Jest to wygodne i szybkie połączenie ze stolicą Niemiec i dla mieszkańców Trójmiasta i rejonu kujawsko-pomorskiego, Poznania i okolic. Dodatkowo oferta PKP jest bardzo atrakcyjna patrząc na inne oferty środków transportu na tej trasie.- mówi Janusz Malinowski, prezes PKP Intercity.

 Dworzec kolejowy Brzesko-Okocim

Najczęstszym miejscem rozpoczynania podróży jest Trójmiasto i Poznań. Z tego połączenia chętnie korzystają też mieszkańcy Bydgoszczy. Natomiast z pasażerowie Inowrocławia, Gniezna czy Tczewa chętnie jadą za zachodnią granicę i ich liczba przekroczyła setkę. 


Co piąty pasażer podróżuje na trasie krajowej, co dodatkowo przyczynia się do atrakcyjności tego połączenia.


W ramach oferty promocyjnej „Berlin – Gdynia -Specjal” najtańszy bilet do Berlina z Poznania w klasie 2 kosztuje 19,00 €, zaś z Bydgoszczy i Gdyni 29,00 €. Na trasie krajowej z Gdyni do Poznania bilet w klasie 2 kosztuje 87,50 zł w ofercie Biletu Rewelacyjnego.


W skład pociągu BGE wchodzą wagony klimatyzowane 1 i 2 klasy. W wagonie gastronomicznym znajdziemy dania kuchni polskiej i europejskiej, napoje zimne i gorące oraz napoje alkoholowe.
Nowe połączenie z Gdańska do Berlina jest siódmym bezpośrednim połączeniem z Polski do stolicy Niemiec.


Wszelkie dodatkowe informacje dotyczące rozkładu jazdy pociągów oraz sprzedaży biletów można znaleźć na www.intercity.pl lub w punktach informacyjnych na dworcach bądź można skorzystać z infolinii pod numerem 19 757.